Φενερμπαχτσε - Ερυθρος Αστερας 66-63: Λαχταρησε, αλλα ανεβηκε στην εβδομη θεση

Φενέρμπαχτσε - Ερυθρός Αστέρας 66-63: Λαχτάρησε, αλλά ανέβηκε στην έβδομη θέση

Η Φενέρμπαχτσε τα βρήκε σκούρα απέναντι στον Ερυθρό Αστέρα, που ήταν μπροστά στο σκορ στα τελευταία λεπτά του αγώνα, ωστόσο κατάφερε να πάρει τη νίκη (66-63) και πλέον είναι μόνη έβδομη στην κατάταξη.

Share Tweet

Δύσκολη αποδείχτηκε η βραδιά για τη Φενέρμπαχτσε, η οποία αγωνίστηκε χωρίς τους Σλούκα και Νάναλι κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα, έχοντας πρόβλημα και στις δύο άκρες του παρκέ, πολλώ δε στην άμυνα.

Η ομάδα της Σερβίας βρέθηκε μία ανάσα από το... δώρο, αρχικά στον εαυτό του (έκλεισε τα 75α χρόνια από την ίδρυσή της σήμερα, 4/4), αλλά και στους ανταγωνιστές των Τούρκων, η ποιότητα των οποίων "μίλησε" στα τελευταία λεπτά. Έτσι, η Φενέρμπαχτσε παρέμεινε σε τροχιά playoffs, ενώ οι ερυθρόλευκοι είδαν τις -τελευταίες- ελπίδες τους να εξανεμίζονται.