Τοτεναμ - Εβερτον 1-0: Επιστροφη στις νικες και την ευρωπαικη μαχη

Τότεναμ - Έβερτον 1-0: Επιστροφή στις νίκες και την ευρωπαϊκή μάχη

Το αυτογκόλ του Κιν ήταν ικανό για να νικήσει (1-0) η Τότεναμ την Έβερτον, να επιστρέψει στα τρίποντα και το στόχο διεκδίκησης ευρωπαϊκού εισιτηρίου. Αρπάχτηκαν Λορίς και Σον με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Share Tweet

Η Τότεναμ άφησε πίσω της την ήττα στο Σέφιλντ από τη Γιουνάιτεντ κι επέστρεψε στις νίκες. Το γκολ του Μάικλ Κιν στο 24ο λεπτό ήταν ικανό για να χαρίσει το τρίποντο στους σπερς.

Η ομάδα του Λονδίνου ήταν καλύτερη στα σημεία και επέστρεψε δυναμικά στο στόχο ενός ευρωπαϊκού εισιτηρίου (ρεαλιστικά Europa League) στις πέντε εναπομείνασες αγωνιστικές μέχρι το τέλος της σεζόν.

Αντίθετα η ομάδα από το Λίβερπουλ με αυτήν την ήττα τίθεται πρακτικά εκτός ευρωπαϊκές μάχης. Την παράσταση στο ματς, ωστόσο, έκλεψε το επεισόδιο που είχαν οι συμ...