Σελτικς - Ματζικ 122-119: Χειγουορντ και Τειτουμ καθαρισαν στην παραταση

Σέλτικς - Μάτζικ 122-119: Χέιγουορντ και Τέιτουμ καθάρισαν στην παράταση

Το δίδυμο των Γκόρντον Χέιγουορντ και Τζέισον Τέιτουμ σημείωσε 60 πόντους κι έκανε τη διαφορά στη δύσκολη νίκη των Μπόστον Σέλτικς επί των Ορλάντο Μάτζικ στην παράταση (122-119).

Share Tweet

Το παιχνίδι των Μπόστον Σέλτικς με τους Ορλάντο Μάτζικ ήταν απολαυστικό και κρίθηκε από την επιθετική οξυδέρκεια των Γκόρντον Χέιγουορντ και Τζέισον Τέιτουμ, οι οποίοι σημείωσαν 60 πόντους με 22/42 σουτ. Οι Κέλτες πήραν τη νίκη στην παράταση (122-119), οδηγώντας το παιχνίδι εκεί παρά το γεγονός πως βρέθηκαν στο -5 με λιγότερο από ένα λεπτό να απομένει.

Τα συνεχόμενα καλάθια του Τζέισον Τέιτουμ πάνω στον Μαρκέλ Φουλτζ αποδείχθηκαν καθοριστικά στην τελική ευθεία του αγώνα, με τον Τζέιλεν Μπράουν να αποτελεί την τρίτη επιθετική απειλή για την άμυνα του Ορλάντο. Κι όλα αυτά ε...