Ιντερ - Φιορεντινα 4-3: Χρυσο τριποντο με Λουκακου και Ντ'Αμπροζιο

Ίντερ - Φιορεντίνα 4-3: Χρυσό τρίποντο με Λουκακού και Ντ'Αμπρόζιο

Η Ίντερ πήρε τεράστια νίκη στην πρεμιέρα της στο Καμπιονάτο απέναντι στην Φιορεντίνα, με τους Λουκακού και Ντ'Αμπρόζιο να σκοράρουν στο φινάλε και να υπογράφουν το 4-3 για τους νερατζούρι.

Share Tweet

Ένα απίστευτο ματς έλαβε χώρα το βράδυ του Σαββάτου στο "Τζουζέπε Μέτσα" για την 2η αγωνιστική της Serie A, με την Ίντερ να χρειάζεται να κανει δύο ανατροπές απέναντι στην Φιορεντίνα για να πανηγυρισει στο φινάλε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι νερατζούρι του Αντόνιο Κόντε βρέθηκαν μόλις 3' πίσω στο σκορ και έφτασαν στην πρώτη ανατροπή με γκολ του Λαουτάρο Μαρτίνες στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (σουτ εκτός περιοχής) και αυτογκόλ του Τσεκερίνι στο 52'.

Η συνέχεια βρήκε τους βιολα να φέρνουν τούμπα την κατάσταση από το 57' μέχρι το 63', με τους Κασ...