Ισοπαλο 0-0 το φιλικο του Ολυμπιακου με τον Λεβαδειακο

Ισόπαλο 0-0 το φιλικό του Ολυμπιακού με τον Λεβαδειακό

Ολυμπιακός: Ισόπαλο 0-0 το φιλικό με τον Λεβαδειακό

Χωρίς νικητή και γκολ (0-0) τελείωσε το φιλικό προπονητικού χαρακτήρα μεταξύ του Ολυμπιακού και Λεβαδειακού που διεξήχθη στο αθλητικό κέντρο του Ρέντη.

Share Tweet

Ισόπαλος 0-0 με τον Λεβαδειακό αναδείχθηκε ο Ολυμπιακός σε φιλικό αγώνα στο αθλητικό κέντρο του Ρέντη.

Στο 4ο λεπτό ο Αχμέντ Χασάν είχε την πρώτη τελική του αγώνα. Ο Αιγύπτιος έκλεψε την μπάλα και προσπάθησε να αιφνιδιάσει από μακρινή απόσταση, ωστόσο το πλασέ του δεν βρήκε στόχο. Οι "ερυθρόλευκοι" είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και αναζητούσαν από τα πλάγια τους διαδρόμους για να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα.

Πέρασαν 36 λεπτά για την πρώτη αξιόλογη φάση του Λεβαδειακού, με τον Συμελίδη να επιχειρεί το σουτ από τα δεξιά της περιοχής και την μπάλα να φεύγει άουτ, αφού πρώτα χτύπησε στην εξωτερική μεριά του δοκαριού...