Ολυμπιακος-Ατρομητος: 4-0 με χατ-τρικ Ελ Αραμπι

Ολυμπιακός-Ατρόμητος: 4-0 με χατ-τρικ Ελ Αραμπί

Τη νίκη με 4-0 επί του Ατρομήτου γνώρισε ο Ολυμπιακός, στον αγώνα για την 5η Αγωνιστική της Super League Interwetten. Μπορεί στο πρώτο ημίχρονο να μην σκόραρε για άλλη μια φορά, όμως στο δεύτερο 45λεπτο η ομάδα του Πειραιά επικράτησε εύκολα με 4-0, με χατ-τρικ του Ελ Αραμπί. Ο Μαροκινός άνοιξε το σκορ στο 52’ μετά από ασίστ του Φορτούνη, ενώ στο 65’ ο Χασάν έκανε το 2-0 έπειτα από ασίστ του Εμβιλά.

Στο 82’ ο Ελ Αραμπί έστειλε ξανά τη μπάλα στα δίχτυα με πάσα του Λοβέρα, ενώ πέντε λεπτά αργότερα σκόραρε και πάλι, μετά από εκτέλεση κόρνερ και προβολή με το γόνατο, διαμορφώνοντας με χατ-τρικ το τελικό 4-0.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της ημέρας, ο ΝΠΣ Βόλος κέρδισε με 2-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα και ο Άρης τον Απόλλωνα Σμύρνης με 1-0.