Μαντσεστερ Γιουναιτεντ - Τσελσι 0-0: Ζημια και για τις δυο

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Τσέλσι 0-0: Ζημιά και για τις δύο

Ισόπαλη χωρίς γκολ (0-0) έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και την Τσέλσι, οι οποίες έχασαν δύο βαθμούς στο βροχερό Όλντ Τράφορντ.

Share Tweet

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και η Τσέλσι βρέθηκαν σε μέτρια βραδιά και δεν κατάφεραν να σκοράρουν κάποιο γκολ που θα τους έδινε την νίκη. Έτσι, η αναμέτρηση στο βροχερό Όλντ Τράφορντ έληξε 0-0. Στους εννέα πόντους οι μπλε, ενώ στους επτά έφτασαν οι κόκκινοι διάβολοι. Ήρωας για τους μπλε ο Μεντί.

Το πρώτο ημίχρονο δεν ήταν εντυπωσιακό με τις δύο ομάδες να είναι αρκετά προσεκτικές. Μάλιστα μέχρι το 30ο λεπτό δεν είχαμε δει κάποια αξιόλογη ευκαιρία. Στο 33ο λεπτό η Τσέλσι που είχε την κατοχή απείλησε με τον Πούλισιτς, ο οποίος δοκίμασε ένα σουτ που κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.