Περιστερι - Κολοσσος 84-81: Σεμιναριο Μαυροκεφαλιδη στο θριλερ

Περιστέρι - Κολοσσός 84-81: Σεμινάριο Μαυροκεφαλίδη στο θρίλερ

Ο Κολοσσός πάλεψε για μια απίθανη ανατροπή, στο τέλος όμως το Περιστέρι πήρε τη νίκη (84-81) στην πρεμιέρα της Basket League 2020/21 με τον Λουκά Μαυροκεφαλίδη να σκοράρει 27 πόντους σε 26 λεπτά συμμετοχής (VIDEO).

Share Tweet

Κολοσσός ήταν ο Λουκάς Μαυροκεφαλίδης το βράδυ του Σαββάτου (24/10) στο Ανδρέας Παπανδρέου. Ο πολύπειρος ψηλός οδήγησε το Περιστέρι στη νίκη επί της ομάδας της Ρόδου (84-81) στην πρεμιέρα της Basket League 2020/21, με μια εμφάνιση βγαλμένη από σεμινάριο, απέναντι στο δίδυμο των Άρτις - Λάιλ που προσπάθησαν να πάρουν τους φιλοξενούμενους στις πλάτες τους αλλά δεν είχαν υποστήριξη. Πάλεψε για ένα μικρό θαύμα στο φινάλε η ομάδα του Ηλία Καντζούρη, ισοφάρισε στο 81-81, όμως ένα άστοχο τρίποντο στέρησε από τον Κολοσσό να διεκδικήσει τη νίκη στην παράταση.